Wybierając wspólnika do zlecenia wykonania grafiki, niezbędne jest zapoznanie się z jego portfolio. Wiele przedsiębiorstw prezentuje swoje udane projekty graficzne na swoich stronach domowych. Warto zajrzeć i zapoznać się z możliwościami danego przedsiębiorcy, zanim dokona się wyboru. Wiele zależy też od tego, gdzie ma być umieszczona dana grafika. Nie zawsze taśma pakowa z nadrukiem firmowym będzie wyglądała tak samo dobrze, jak ulotka z podobną grafiką.

projekt graficzny

Jednym z trudniejszych zagadnień graficznych jest infografika. Musi ona docierać do odbiorcy, jednocześnie przykuwając jego uwagę i przekazując zawartą treść w prosty i zrozumiały sposób. To zdecydowanie zadanie dla fachowca z dziedziny grafiki komputerowej. Laik z pewnością nie poradzi sobie w tej branży, jeśli szybko nie będzie zdobywał doświadczenia i niezbędnej wiedzy. Czasem te dwie rzeczy po prostu nie wystarczą i trzeba mieć w sobie choćby odrobinę talentu, by infografika spełniła swoje najważniejsze zadania.

Nie warto przeceniać trudności budowy katalogów i ulotek reklamowych. Projekt katalogu to niezwykle wymagające graficznie przedsięwzięcie, tym bardziej, że każdy element musi do siebie pasować, a wybór odpowiedniego schematu jest rzeczą niezwykle istotną. Dobrze wyspecjalizowana firma graficzna i marketingowa poradzi sobie z tym zadaniem w stu procentach. Sto procent to niestety dziś zbyt mało, by cieszyć się doskonałą opinią odbiorcy.

Projekt ulotki musi na niewielkiej przestrzeni przedstawić wiele istotnych informacji o działalności danego zakładu. Ich selekcja oraz odpowiednia prezentacja to wymóg konieczny, gdyż ulotka musi jednocześnie przyciągnąć swą grafiką i zawartością człowieka, który często niechętnie podchodzi do tego rodzaju reklamy.