Torebki doypack z nadrukiem – zasady projektowania

torebki doypack

Nadruki zdobiące torebki doypack

Opakowania typu doypack można znaleźć na każdej półce sklepowej. Wielu producentów, nie tylko artykułów spożywczych, chętnie sięga po torebki doypack do pakowania swoich produktów. Dzieje się tak, bowiem takie torebki są wszechstronne i dają wiele możliwości personalizacji. Wiadomo, że klient najpierw kupuje oczami, dlatego tak istotne jest, jaki projekt graficzny zdobi opakowanie. Wbrew pozorom, nie wystarczy estetyczna grafika i napis. Do przyciągnięcia uwagi potencjalnego kupującego trzeba czegoś więcej, co wyróżni konkretny produkt spośród dziesiątek innych. Jak więc projektować torebki doypack, by osiągnąć zamierzone cele?

Jak projektować sprzedające opakowania?

Przystępując do projektowania opakowania, należy przede wszystkim określić cel, który ma spełniać doypack. Czy zależy nam jedynie na jak największej funkcjonalności, a więc zawieszce, wentylu lub korku? W takim wypadku wystarczy, aby nadruk był po prostu poprawny i estetyczny. Natomiast jeśli zależy nam na przekazaniu konkretnych informacji o produkcie, należy je właściwie wyeksponować w widocznym miejscu. Opakowanie może mieć też za zadanie jak najszybsze ściągnięcie na siebie uwagi kupującego – pomogą w tym na przykład jaskrawe kolory.

Niezależnie od celu, który ma spełniać opakowanie, nadruk musi być dobrej jakości. Każdy renomowany producent opakowań foliowych, oferujący możliwość personalizacji, korzysta z profesjonalnych technik druku. Krzywe lub nieostre nadruki mogą szybko zniechęcić klienta do zakupu. Opakowanie jest bowiem pierwszą wizytówką towaru, który się w nim znajduje.

Stosowanie zbyt długich lub zawiłych komunikatów na opakowaniu, może odstraszać. Kupujący chce szybko zorientować się w składzie bądź zastosowaniu produktu. Nikt w obecnych czasach nie chce poświęcać wiele czasu na wczytywanie się w rozbudowane informacje.

Coraz więcej konsumentów jest świadomych i poszukuje rozwiązań ekologicznych. Także torebki doypack mogą takie być. W ofertach producentów coraz częściej są dostępne torebki doypack bio, które ulegają biodegradacji w czasie o wiele krótszym niż plastik. Nie można pomijać tego aspektu w informacjach na opakowaniu. Zastosowanie kolorów zielonych lub grafik o przyjazności dla środowiska powinno być widoczne już na pierwszy rzut oka.

Badania rynku

Wprowadzanie produktu na rynek, to zadanie kosztowne i czasochłonne. Warto więc uprzednio sprawdzić, co myślą o naszym projekcie potencjalni klienci. Producent worków foliowych może przygotować próbki, które warto pokazać grupie osób. Z pewnością przedstawią cenne wskazówki, które można wprowadzić do projektu przed oficjalnym wypuszczeniem produktu na rynek.

Przy wszystkich powyższych aspektach, trzeba myśleć innowacyjnie. Powielanie rozwiązań konkurencji nie spowoduje sukcesu na rynku. Nie oznacza to jednak, że klasyczne opakowanie czy taśma pakowa z nadrukiem firmowym, to rozwiązania nieefektywne. Nie można jednak spoczywać na laurach.