Projektowanie banerów i jego zasady

projektowanie banerów

Profesjonalne projektowanie banerów

Reklama banerowa jest popularna zarówno w świecie realnym, jak również w internecie. Dzięki ich stosowaniu można uzyskać lepszą rozpoznawalność marki oraz dotrzeć do odpowiedniej grupy docelowej. Jednak, aby baner reklamowy spełnił swoją funkcję, trzeba go przygotować spełniając odpowiednie standardy. Dlatego też decydując się na konkretny projekt graficzny, nie powinno się kierować tylko wyglądem. Projektowanie banerów to konkretne zasady, które są znane firmom graficznym.

Zasady tworzenia banerów

Najważniejszą kwestią jeśli chodzi o dobre projekty graficzne, jest nagłówek, który powinien przykuwać uwagę. Jeśli zadba się o ten element, można przyciągnąć wielu potencjalnych klientów. Sama treść to jednak nie wszystko, ponieważ należy zwrócić uwagę także na czcionkę. Powinna ona być inna niż ta użyta w pozostałej części baneru. Dzięki temu faktowi będzie się odróżniał i przyciągnie uwagę. Kolejną kwestią jeśli chodzi o projekty banerów, trzeba pamiętać, aby slogan reklamowy nie był taki sam jak wszędzie. Warto wysilić się na oryginalność i unikać stosowania tak opatrzonych haseł jak Bezpłatnie czy też Promocja. Następną bardzo ważną zasadą dotyczącą tworzenia banerów jest to, aby stworzony baner wzywał do działania. Kształt, kolor oraz rozmiar baneru powinien odróżniać się od innych elementów w otoczeniu. W przypadku banerów w świecie realnym jest o to łatwiej, jednak również jest to możliwe w przypadku stron internetowych. Jeśli chodzi o banery reklamowe w przestrzeni publicznej, to istotny jest również druk Białystok. Dobra jakość wydruku gwarantuje, że reklama będzie widoczna i trwała.

Odpowiednia optymalizacja

Kwestią, o którą musi zadbać studio graficzne, jest odpowiedni rozmiar pliku graficznego. Im będzie on mniejszy, tym lepiej. Jednak oczywiście im więcej efektów, tym uzyskanie niewielkich rozmiarów będzie trudniejsze. Im mniejszy rozmiar, tym strony zawierające baner będą ładowały się szybciej. To z kolei może spowodować, że więcej osób zobaczy baner. Jednym ze sposobów na przyciągnięcie uwagi osób odwiedzających stronę są różnego rodzaju animacje. Oczywiście nie można przesadzać z ich długością i ilością.
Chcąc uzyskać sukces w kampanii reklamowej, warto powierzyć stworzenie projektu doświadczonej ekipie specjalistów. Dzięki temu ma się duże szanse na otrzymanie baneru spełniającego wszystkie standardy.