Infografika – do czego służy i dlaczego warto ją stosować?

infografika

Informacja jest dzisiaj jednym z najważniejszych towarów. Ludzie są w stanie bardzo dużo zapłacić za wiedzę. Powoduje to, że pojawia się bardzo dużo przedsiębiorców, którzy są gotowi tą wiedzę przekazać. To z kolei jest bardzo dużym czynnikiem powodującym dostosowanie formy przekazywania wiedzy do potrzeb klienta. Dzisiaj najlepiej sprzedają się informacje podawane w przystępnej formie. Właśnie taką formą jest infografika. Projekty graficzne to podstawowe sposoby na zachęcenia klienta do skorzystania z danej oferty.

Jak widać nie tylko przekazywanie wiedzy powinno mieć przystępną formę, ale także i oferty. Wszystko składa się na jeden wniosek – ludzie chcą częściej zobaczyć coś, nie przeczytać. Tutaj rodzi się bardzo ważne zadanie dla firm graficznych, które muszą szukać często nowych, ale i przystępnych dla klienta (aktualnego lub potencjalnego) rozwiązań. Podobne wyzwania ma także drukarnia Białystok.

Infografika idealnie sprawdza się jako sposób prezentacji oferty. Jest to o tyle dobre, że w kilku obrazkach można przekazać najważniejsze informacje. Klient spędzi o wiele mniej czasu na zapoznawaniu się z infografiką, niż z regularną, tekstową ofertą. To pierwszy czynnik, który zachęci go do jej przeczytania. Jeżeli dołożymy do tego także ładną szatę graficzną, sukces mamy murowany. Dzięki temu połączeniu zobaczyć można korzyści ze stosowania infografiki- ludzie chętniej będą zapoznawać się z ofertami. Projekt katalogu powinien uwzględniać ten fakt.

Niezależnie czy główną działalnością firmy jest projektowanie logo czy też wydruk zdjęć Białystok – dostosowanie swojej oferty do oczekiwań rynku jest bardzo ważne.